Urodzinowy prezent dla kobiety – jakie książki wybrać?

Prosty sposób na zaskakujący, pikantny prezent dla ukochanej? Z łatwością można znaleźć go w księgarni. Powieści erotyczne z mafijnymi wątkami to literatura, która pozwala oderwać się od rzeczywistości i popuścić wodze fantazji. Nie dziwi więc sukces, jaki odniosły pozycje autorstwa Blanki Lipińskiej. Zestaw 3 książek: 365 dni, Ten dzień, Kolejne 365 dni ze strony www.taniaksiazka.pl zapakowany w dekoracyjne pudełko to wyśmienity pomysł na urodzinowy upominek. Co jeszcze przemawia na korzyść polskiej wersji “Pięćdziesięciu twarzy Greya”? Czy ta budząca skrajne emocje literatura słusznie wywołuje aż tyle kontrowersji?

Komu przypadną do gustu książki Lipińskiej?

Autorce “365 dni” zarzuca się stworzenie postaci, których psychologia nie została pogłębiona na kartach powieści, epatowanie wulgarnością i brak “tego czegoś”, co sprawia, że literatura skłania do refleksji i zostawia nas z przemyśleniami na ważne tematy. Trzeba jednak podkreślić, że celem przyświecającym pisarce była próba przełamania tabu w rozmowach o seksie. Być może fabuła mogłaby być bardziej rozbudowana. Być może niektóre wątki zdają się być potraktowane po macoszemu, gdyż tylko zasygnalizowane pozostawiają dociekliwego czytelnika bez istotnych informacji. Pierwszej części tej serii, podobnie jak jej kontynuacjom nie da się odmówić lekkości i przystępnego języka, które sprawiają, że od tych książek trudno się oderwać. Odbiorca poszukujący rozrywki i dużej ilości scen erotycznych z pewnością będzie usatysfakcjonowany. Otwarte zakończenie “365 dni” pozostawia niedosyt i zachęca do jak najszybszego sięgnięcia po “Ten dzień”. Historia Laury Biel jest szalona i nieprawdopodobna, co nie oznacza, że nie istnieją kobiety, którym wyobraźnia podpowiada właśnie takie scenariusze. Dobitnie świadczy o tym odbiór, z jakim spotkały się wszystkie trzy książki Blanki Lipińskiej.

Czy “365 dni” to odpowiedni prezent dla pruderyjnej kobiety?


Odpowiedź na zadane powyżej pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Sięgnięcie po powieść erotyczną może, choć oczywiście nie musi sprawić, że pruderyjna czytelniczka otworzy się na określone zachowania w łóżku. Nie należy tej książki traktować jako poradnik w sprawach seksu czy prezentację tego, czego pragną wszystkie kobiety. Jest to po prostu fikcja literacka skrojona na te dni, kiedy jest nudno, nie wiadomo co ze sobą zrobić i chciałoby się przeczytać coś wciągającego. Brutalne sceny i przedmiotowe traktowanie kobiet zajmują dużo miejsca u Lipińskiej. Warto zaznaczyć, że takie rzeczy dzieją się w prawdziwym życiu, a niektórzy mogą na ich temat fantazjować. Poza tym, humorystyczne dialogi i opiekuńczość Massima skutecznie przełamują tę konwencję.

 

 

Kasia

Wyświetl wszystkie wpisy tego autora